Wykrywanie podsłuchów i lokalizatorów GPS w samochodzie – dlaczego to jest trudne?

Urządzenia GPS w samochodzie są bardzo trudne do wykrycia. Dlaczego? Jest to związane z tym, że posiadają różne tryby pracy a także różna jest interpretacja  wskazań wykrywaczy z powodu tego, że zazwyczaj blisko znajdują się telefony komórkowe. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że większość lokalizatorów nie działa non stop, ponieważ przechodzą w stan uśpienia. Posiadają one odpowiednie czujniki i działają jedynie wtedy, gdy samochód znajduje się w ruchu. Co więcej, niektóre urządzenia GPS nie wysyłają żadnego sygnału.

Nasi eksperci posiadają duże doświadczenie w zakresie wykrywania lokalizatorów GPSC oraz posiadają niezbędny do tego, zaawansowany sprzęt.  Wykrywanie GPS w samochodzie to skomplikowany proces, który wymaga, m.in. odpowiednich okoliczności i miejsca.  Wykrywanie lokalizatorów GPS  polega bowiem nie tylko na standardowej kontroli auta za pomocą urządzeń , ale obejmuje również  szczegółową  inspekcję fizyczną pojazdu. Posiadamy tego typu miejsca w całym kraju.

Usługa obejmuje kontrolę samochodu pod kątem obecności:

  • podsłuchów
  • ukrytych kamer
  • dyktafonów
  • lokalizatorów GPS.

Wykrywanie GPS w samochodzie

Lokalizatory to niewielkie urządzenia, które mogą być ukryte w dowolnym miejscu na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Urządzenia GPS najprościej możemy   podzielić na dwa rodzaje: raportujące na żywo i zapisujące trasę w swojej pamięci. W pierwszym przypadku tego typu lokalizator wyposażony jest w kartę SIM, a osoba, która nas śledzi, może poznać naszą lokalizację w dowolnym momencie. W drugim przypadku urządzenie GPS trzeba podłączyć do komputera, aby zgrać informację  na temat trasy.

Nielegalne założenie lokalizatora GPS jest przestępstwem, ściganym na wniosek pokrzywdzonego Mówi o tym kodeks karny, a konkretnie art. 267 par. 3: „Kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Decydując się na usługę wykrywania GPS w samochodzie pamiętaj, że dowód w postaci znalezionego podczas kontroli urządzenia GPS może być wykorzystany przez Ciebie w sprawie przeciwko osobie, która to urządzenie założyła.