Wykrywanie podsłuchów w firmie

Pomieszczenia w firmach oraz organizacjach są w sposób szczególny narażone na wrogie działanie, znacznie częściej niż pomieszczenia domowe. Powodów jest wiele, m.in.większa trudność zabezpieczenia wszystkich obszarów wrażliwych, jak i brak możliwości pełnej kontroli nad wszystkimi osobami, które odwiedzając daną firmę mogą zostawić różne niespodzianki.

W dzisiejszych czasach jednym z najcenniejszych dóbr jest informacja. Aby klient miał pewność bezpieczeństwa informacji w swojej firmie, proponujemy kompleksową  usługę, rozpoczynając od wywiadu ze zleceniodawcą, przeprowadzając proces wykrywanie podsłuchów w firmie, aż po przekazanie podsumowującego raportu z zaleceniami. Dbamy o bezpieczeństwo informacji od początku do końca tego złożonego procesu.

Usługa w zakresie wykrywania podsłuchów w firmie obejmuje kontrolę pomieszczeń pod kątem obecności:

  • podsłuchów,
  • ukrytych kamer,
  • dyktafonów,
  • lokalizatorów GPS.

Szpiegostwo korporacyjne to nielegalne działania prowadzone dla potrzeb komercyjnych, mające za zadanie zdobycie informacji różnego typu, np. stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w celu jej wykorzystania lub sprzedaży. Bardzo często przedsiębiorcy nie są świadomi, że w ich firmach doszło do kradzieży informacji, która niezauważona niesie ogromne ryzyko dla całego przedsiębiorstwa. Wyciek informacji najczęściej zauważają zbyt późno, by móc przeciwdziałać jej skutkom.

Pamiętajmy, że najważniejsza jest świadomość tego, jakie informacje są kluczowe z punktu widzenia naszego przedsiębiorstwa, a ta wiedza pozwalaje skutecznie chronić.

Zaleca się, by przed ważnymi spotkaniami wykonywać działania mające na celu wykrycie urządzeń podsłuchowych. Kontrolę powinno się wykonywać także okresowo, w celu minimalizacji ryzyka wycieku informacji. Pomieszczenia, w których odbywają się ważne rozmowy, powinny zostać dodatkowo zabezpieczone i wyposażone w specjalistyczny sprzęt, który zapobiega podsłuchowi.

Skuteczne wykrywanie urządzeń podsłuchowych

Nowoczesne urządzenia podsłuchowe są na tyle zaawansowane technologicznie, że można je tak naprawdę umieścić w każdym miejscu. Niewielkie, a jednocześnie minimalistyczne konstrukcje uniemożliwiają ich wykrycie gołym okiem, dlatego, jeśli podejrzewasz, że jesteś inwigilowany, zwróć się po pomoc do profesjonalistów. Jesteśmy zespołem fachowców, którzy od lat zajmują się wykrywaniem urządzeń podsłuchowych w biurach, instytucjach, przedsiębiorstwach, fabrykach, domach, mieszkaniach i samochodach. Doskonale znamy techniki pozwalające nam na wykrycie podsłuchów, dyktafonów, GPS czy ukrytych kamer. W pracy wykorzystujemy sprawdzone, niezawodne sprzęty, dlatego osiągamy bardzo wysoką skuteczność w działaniu.

Podejrzewasz, że ktoś działa na Twoją niekorzyść? Wykrywanie podsłuchu w biurze to oferta dla Ciebie!

Jeśli prowadzisz własną firmę będącą sporą konkurencją dla innych, mniejszych przedsiębiorstw, możesz być narażony na szpiegostwo korporacyjne. Oznacza to, że celem konkurencji jest uzyskanie cennych informacji związanych z Twoją branżą. W takich przypadkach wiele osób posuwa się do nielegalnych rozwiązań, które mają im przynieść upragniony cel. Aby uniknąć wycieku informacji, skorzystaj z usługi wykrywania urządzeń podsłuchowych w biurach. Jako wykwalifikowani specjaliści posługujemy się metodami, które sprawdzają się praktycznie w każdej sytuacji. Lokalizujemy podsłuchy w pomieszczeniach służbowych, samochodach firmowych, ale nie tylko. Jeśli podejrzewasz, że w Twojej firmie został założony podsłuch, zadzwoń do nas już dziś, a my zajmiemy się resztą.