Firmy wykrywające podsłuchy

Firmy wykrywające podsłuchy


Na rynku można znaleźć różne firmy wykrywające podsłuchy. Jak znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się profesjonalnym wykrywaniem podsłuchów? Firmy wykrywające podsłuchy zazwyczaj reklamują się w Internecie, musisz jednak wiedzieć, jak zweryfikować czy na pewno są to profesjonaliści.


Czy możesz nazwać się ekspertem kontrwywiadu, jeśli nigdy nie umieściłeś urządzenia podsłuchowego ? To jest pytanie, które powinieneś sobie zadać, patrząc na „eksperta od wykrywania podsłuchów”. Czy osoba, która nie zna się na podsłuchach, może mi udzielić najlepszej możliwej porady i czy w ogóle wie, o czym mówi? Warto zatrudnić firmę, która nie tylko dysponuje odpowiednim sprzętem, ale posiada też personel, który wie, co jest, a co nie jest możliwe, jeśli chodzi o rozmieszczenie urządzeń podsłuchowych.

Firmy wykrywające podsłuchy – zadajmy sobie kilka pytań

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie skuteczny kontrnadzór zależy od ekspertów, najnowszych technologii i aktualnego szkolenia w zakresie identyfikacji i usuwania urządzeń podsłuchowych.

Szukając odpowiedniej firmy wykrywającej podsłuchy, należy zadać sobie kilka pytań.

 • Jaką reputację ma dana firma? Czy mamy dostęp do opinii na jej temat?
 • Czy usługa będzie wykonana przez osobę, do której się zgłaszam, czy też przez podwykonawców? To niezwykle ważne pytanie, o usłudze powinno wiedzieć jak najmniej osób.
 • Z jakiego sprzętu korzysta dana firma? Czy ten sprzęt jest odpowiedni, czy może ma już 20 lat?
 • Kim są ludzie, którzy będą wykonywać dla mnie usługę? Jakie mają kwalifikacje?
 • Czy chcę rozmawiać o moich/naszych słabościach z tymi ludźmi?
 • Co będzie obejmować usługa wykrywania podsłuchów?

To tylko kilka prostych, jednak niezwykle ważnych pytań. Przy tego typu usługach wymagane są dyskrecja, skuteczność oraz zaufanie. Dlatego też warto wcześniej porozmawiać przez telefon czy też nawet spotkać się osobiście w sprawie usługi, aby mieć pewność, że ta osoba jest odpowiednia.

Firmy wykrywające podsłuchy – jak działać


Na samym początku należy przeprowadzić wstępne zapytanie z bezpiecznego obszaru, korzystając z bezpiecznej formy komunikacji ( przede wszystkim innego numeru telefonu i poza miejsca podejrzanego). Następny krok polega na omówieniu obaw, zakresu inspekcji i oczekiwanych wyników. Gdy są one znane, jako specjaliści możemy zrobić wycenę usług i podpisać umowę, jeżeli tego oczekujesz. Następnie uzgadniamy termin – datę i godzinę spotkania, w celu przeprowadzenia usługi. To bardzo ważne, aby firma po zakończeniu realizacji usługi dostarczyła raport, który jest podsumowaniem wykonanych czynności. Tego typu raport może zawierać różnego rodzaju rekomendacje zwiększające bezpieczeństwo –

należy zachować i chronić poufność tego dokumentu. Raport omawia strategie bezpieczeństwa, które nie są przeznaczone do ogólnego rozpowszechniania. Dokumentuje Twoją proaktywną postawę i należytą staranność w zakresie bezpieczeństwa informacji.
Korzystając z usług wykrywania podsłuchów, zawsze pytaj firmy wykrywające podsłuchy , czym dodatkowo się zajmują, ponieważ wiele z nich nie specjalizuje się w tego typu usłudze -jest to tylko jeden z wielu segmentów działalności, który traktują „po macoszemu”, tylko i wyłącznie jako dodatkowe źródło zarobku. Praktycznie każdy prywatny detektyw umieszcza na swojej stronie usługę wykrywania podsłuchów, często nie wiedząc o nich zbyt wiele.

Co powinny sprawdzać firmy wykrywające podsłuchy, abyś miał gwarancję bezpieczeństwa?


Kontrola antypodsłuchowa lokali, czyli szukanie i wykrywanie podsłuchów oraz innych urządzeń do inwigilacji, polega na kompleksowym sprawdzeniu ścian, sufitu, podłogi, okien, drzwi oraz wszystkich elementów wyposażenia w następującym zakresie:

 • wykrywanie i analiza transmisji radiowych i przewodowych;
 • wykrywanie cyfrowych oraz analogowych urządzeń działających w sposób aktywny;
 • wykrywanie urządzeń pasywnych, które nie emitują żadnego sygnału, np. dyktafony;
 • wykrywanie obiektywów ukrytych kamer;
 • wykonanie sprawdzenia fizycznego wszystkich miejsc;
 • wykrywanie urządzeń GPS;
 • wykrywanie urządzeń bluetooth;
 • wykonanie sprawozdania z przeprowadzonego audytu.

Należy pamiętać, że podsłuch może znajdować się praktycznie wszędzie oraz przypominać przedmioty codziennego użytku. Dlatego też, na życzenie klienta, firmy wykrywające podsłuchy powinny sprawdzać wszystkie ważne miejsca, nawet takie, jak pokoje hotelowe, mniej oczywiste, jak pomieszczenia socjalne, gdzie pracownicy wymieniają wiele cennych informacji, czy też sale bankietowe. Niezależnie od czasu i miejsca, samo wykrywanie podsłuchów powinno zostać przeprowadzone w sposób dokładny i profesjonalny, dostosowany do danej sytuacji. Dostosowanie się do każdych warunków pracy i pozostawanie w cieniu to podstawa profesjonalnej firmy wykrywającej podsłuchy.

Jak powinna wyglądać profesjonalna procedura współpracy?


Profesjonalne firmy wykrywające podsłuchy posiadają odpowiednie standardy, które są gwarancją jakości wykonanej usługi oraz bezpieczeństwa klienta. Pierwszym etapem jest bezpieczny kontakt z firmą oraz omówienie szczegółów zlecenia. Przed wykonaniem usługi, profesjonalna firma powinna zawsze umożliwić Ci podpisanie umowy na wykonanie zlecenia wykrywania podsłuchów, Jeżeli nie chcesz, umowa nie jest konieczna, ale zawsze musisz mieć taką możliwość, aby zabezpieczyć swoje interesy oraz poufność. Kolejnym krokiem jest wykonanie usługi wykrywania podsłuchów w odpowiednim terminie. Profesjonalne firmy wykrywające podsłuchy powinny zrealizować zlecenie do 48 godzin od zgłoszenia takiej potrzeby przez klienta – tutaj nie ma miejsca na zbyt długie oczekiwanie.

W realizacji audytu powinno uczestniczyć jak najmniej osób postronnych aby w razie czego nie spłoszyć osób odpowiedzialnych za podłożenie podsłuchu. Na koniec wykonanego audytu otrzymasz zarówno ustny, jak i pisemny raport podsumowujący nasze ustalenia. Dodatkowo doradzamy, jak postępować, w tym usunąć urządzenia szpiegujące i jak zapobiec podsłuchiwaniu w przyszłości w przypadku wykrycia jakichkolwiek urządzeń monitorujących. Jeśli wykryjemy sprzęt do podsłuchu, możemy zaproponować odpowiedni sposób działania, aby wyeliminować ingerencję w Twoją prywatność. Zwykle obejmuje to usunięcie sprzętu monitorującego i zaproponowanie środków bezpieczeństwa , aby zapobiec ponownemu pojawieniu się urządzeń podsłuchowych. Niektórzy klienci decydują się powiadomić służby lub nawet opóźnić usunięcie urządzenia, w celu wprowadzenia w błąd przeciwnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *