Jak sprawdzić, czy jestem podsłuchiwany?

Jak sprawdzić, czy jestem podsłuchiwany?

„Jak sprawdzić, czy jestem podsłuchiwany?” – to pytanie bardzo często pojawia się w wynikach wyszukiwania b w Internecie. Oznacza to, że ludzie coraz częściej obawiają się o swoją prywatność i mają większą świadomość konieczności zadbania o własne bezpieczeństwo. Odpowiedź wymaga przemyślenia – warto obalić niektóre mity i podążać logiczną ścieżką. „Po prostu masz paranoję” to zdanie, które onieśmiela, zawstydza i przeraża. Zbyt często skazuje prawdziwe ofiary inwigilacji elektronicznej lub podsłuchu na ciche cierpienie. Nie świadczy też dobrze o autorze tych słów, który wydaje się być ignorantem. Warto pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć -,zaufaj swojemu instynktowi.


Jak sprawdzić, czy jestem podsłuchiwany


Myśli o tym, że możemy być podsłuchiwani i szpiegowani raczej rzadko przychodzą nam do głowy. Zbyt zajęci jesteśmy naszą codziennością, a jeżeli nagle zaczynamy o tym myśleć, najprawdopodobniej mamy do tego powody. Jeśli podejrzenia są nowe warto zastanowić się czemu tak jest. Twoja intuicja podpowiada ci, że coś jest nie tak.


Proponujemy na sam początek, aby zastosować starą zasadę:

  • Jeżeli jeden raz wydaje Ci się, że jesteś podsłuchiwany, to może być zbieg okoliczności.
  • Jeżeli dwa razy wydaje Ci się, że jesteś podsłuchiwany, to podejrzane.
  • Jeżeli trzy razy wydaje Ci się, że jesteś podsłuchiwany, musisz to sprawdzić.

Zbyt wiele „zbiegów okoliczności” może być sygnałem, że Twoja czujna podświadomość słusznie słusznie zaalarmowała. Zaufaj swojej intuicji. My nie wierzymy w przypadki i zbiegi okoliczności.

Jak sprawdzić, czy jestem podsłuchiwany – kto może słuchać?

Sąsiedzi, współpracownicy, przyjaciele, wrogowie, nieznajomi, Twój współmałżonek,
szpiedzy przemysłowi, służby, Twój szef… Tak -wiele osób może chcieć nas podsłuchiwać.

Każdy może stać się celem tajnego podsłuchiwania, niektórzy jednak są narażeni bardziej niż inni, ze względu na sytuację finansową, zawód, sytuację prawną lub domową.
Opierając się na naszym doświadczeniu, najczęściej podsłuchiwani są:

  • małżonkowie, którzy walczą między sobą przed i w trakcie rozwodu,
  • rodzice walczący o opiekę nad dzieckiem,
  • biznesmeni,
  • naukowy, którzy pracują nad nowymi wynalazkami,
  • adwokaci,
  • politycy.


 
Osobiste sytuacje wysokiego zagrożenia (kiedy należy się poważnie zaniepokoić)
Jeśli Ty (lub ktoś bliski) :

  • Byłeś zaangażowany we wszelkiego rodzaju spory sądowe lub procesy sądowe.
  • Ktoś chciałby pozyskać informacje z Twojej firmy.
  • Byłeś przesłuchiwany, aresztowany lub postawiony w stan oskarżenia przez policję.
  • Byłeś w trakcie zawierania małżeństwa, rozwodu lub separacji.
  • Wybierany na dowolny urząd publiczny (tj.: burmistrz, prezes, dyrektor szkoły)
  • Byłeś kierownikiem lub naukowcem w dużej firmie.
  • Angażowałeś się w demonstracje polityczne lub aktywizm społeczny.
  • Twoje zarobki znajdują się w górnym przedziale dochodów.

Należy pamiętać, że każdy, kto ma pieniądze, władzę, wpływy lub dostęp do danych wrażliwych, jest narażony na poważne ryzyko podsłuchiwania. Podsłuchiwać mogą chcieć Cię różne osoby i rzadko kiedy robią to zgodnie z prawem.

Jeśli którakolwiek z powyższych sytuacji dotyczy Ciebie i obawiasz się tajnego podsłuchiwania lub podsłuchu, warto skontaktować się z nami i zamówić inspekcję. Zachowaj ostrożność inie dzwoń z podejrzanego telefonu oraz miejsca, które może być zagrożone. To bardzo ważne, aby ktoś od nas dotarł do Twojej lokalizacji tak cicho i tak szybko, jak to możliwe.


Nasi klienci obawiają się zazwyczaj szpiegostwa prowadzonego przez wpływowe osoby, osoby bliskie, sąsiadów lub przyjaciół. Zazdrość, śledzenie, nękanie, podglądanie wideo i ogólne podsłuchiwanie to najczęściej wymieniane przez nich obawy. W zależności od stanowiska, które pełnimy, lub też sytuacji życiowej, w jakiej się znajdujemy, odpowiedź na pytanie, kto może nas podsłuchiwać, może być inna. odpowiedź ta może mieć dla nas znaczenie, ponieważ nawet teoretyczne wytypowanie osób, które mogłyby nas inwigilować, będzie pomocne na późniejszych etapach audytu czy też zaleceń pokontrolnych.

Jak się zachowywać?

Niezależnie od tego, czy podejrzewasz, że masz podsłuch w domu, czy też obaw, że Twoja firma jest podsłuchiwana, musisz podjąć odpowiednie kroki. Przede wszystkim zachowaj spokój, nie panikuj… Jeśli wpadniesz w panikę, możesz popełnić poważne błędy – zatem uspokój się, zanim podejmiesz jakiekolwiek działanie. NALEŻY natychmiast skontaktować się ze specjalistą od wykrywania podsłuchów i być gotowym, by zaangażować go w sprawę już podczas pierwszego kontaktu. Postaraj się, aby skontaktować się w sposób dyskretny. Możesz użyć w tym celu poczty e-mail lub też telefonu komórkowego. Korzystaj z telefonu, , który znajduje się poza biurem lub domem. Musisz mieć jednak pewność, że są bezpieczne.


Zachowaj ostrożność podczas wysyłania wiadomości e-mail do firmy zajmującej się wykrywaniem podsłuchów i nigdy nie używaj komputera w podejrzanym obszarze ani żadnego konta lub sieci, do której mógł mieć dostęp podsłuchujący. Jeśli uważasz, że masz szpiega w domu, wyślij e-mail z pracy, jeśli myślisz, że szpieg jest w pracy, wyślij e-mail z domu. Uważaj na to, co mówisz w domu lub w biurze i nigdy nie rozmawiaj o swoich obawach wewnątrz, na zewnątrz ani w pobliżu podejrzanego obiektu. Jeśli chcesz z kimś omówić ten problem, NIE rób tego w biurze, samochodzie ani w domu.

Postaraj się być bardzo dyskretnym. Nie próbuj samodzielnie działać czy też prosić o pomoc lokalnej policji – takie działania nie leżą w zasięgu ich kompetencji, a policjanci nie znają się na wykrywaniu podsłuchów. Staraj się nie rozmawiać z nikim na temat swoich podejrzeń. Bazując na naszym doświadczeniu, odradzamy samodzielnego używania urządzeń do wykrywania podsłuchów. Profesjonalny sprzęt jest bardzo drogi i potrzeba umiejętności do jego obsługi, tani zaś sprzęt, dostępny za parę złotych w sklepach z akcesoriami detektywistycznymi, nie przyniesie nic więcej poza frustracją. Zadaj sobie pytanie: „Czy naprawdę wiesz, czego szukać?” 


Niezwykle ważne jest to, aby jak najszybciej sprowadzić specjalistę do wykrywania podsłuchów, najlepiej w ciągu 48 godzin, po to by osoba podsłuchująca nie miała możliwości zabrania urządzeń. Dobrze jest więc mieć cały czas pod kontrolą obszar, który ma zostać objęty wykrywaniem podsłuchów, aby do czasu przybycia specjalistów nikt w to miejsce nie ingerował. Równie ważne jest zachowanie dyskrecji.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *