Podsłuch w firmie

Podsłuch w firmie

Istnieje wiele sytuacji, w których podsłuch może pojawić się w Twojej firmie. Zazwyczaj stoi za tym nieuczciwa konkurencja, nieuczciwi pracownicy lub ma to związek z problemami osobistymi. Okoliczności, w których podsłuch w firmie może być bardziej prawdopodobny mogą być złożone.

Podsłuch w firmie to nowa rzeczywistość

Jeżeli obawiasz się, że w Twoim biurze został zainstalowany podsłuch, to pocieszeniem niech będzie fakt, że jest to globalny problem i przeprowadzanie cyklicznych kontroli antypodsłuchowych w firmach to już standard służący zagwarantowaniu ich bezpieczeństwa. Urządzenia do podsłuchu można bez problemu kupić w Internecie i łatwo zainstalować, w celu zebrania informacji o firmie lub czyimś życiu osobistym. W dzisiejszym świecie zaawansowanych technologii informacje są niezwykle cenne dla konkurentów, przestępców, niezadowolonych pracowników lub byłych partnerów, którzy mogą próbować zdobyć informacje wywiadowcze. Aby skutecznie chronić swoją prywatność, zarówno osoby fizyczne,jak i firmy muszą być teraz proaktywne, dlatego zapewniamy dostosowane do indywidualnych potrzeb wykrywanie podsłuchów w Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Bydgoszczy, Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Rzeszowie, Białymstoku, a także w innych miastach i miejscowościach. Oferujemy usługi dla szerokiego grona klientów: począwszy od prywatnych osób, po małe, średnie i duże firmy. Jesteśmy zawsze tam, gdzie jesteśmy potrzebni.

Ryzyko, że możesz znajdować się pod obserwacją jest znacznie wyższe, jeśli:

Firma działa na konkurencyjnym rynku

  • jesteś pracodawcą i masz problemy z pracownikami
  • Ktoś może chcieć znaleźć na Ciebie kompromitujące materiały
  • Wobec firmy prowadzone jest śledztwo
  • jesteś w trakcie rozwodu lub przechodzisz trudne rozstanie
  • jesteś spokrewniony z osobą, która obraca się w przestępczym środowisku.

Podsłuch w firmie – jak możemy Ci pomóc?

Nasz zespół doświadczonych specjalistów działa w kraju i za granicą, nasza baza znajduje się w Krakowie.

Nasze usługi obejmują pełen zakres technik przeciwdziałania inwigilacji:

Pracujemy w dwóch głównych obszarach obejmujących fizyczne przeciwdziałanie inwigilacji i techniczne środki przeciwdziałania inwigilacji. Fizyczny kontrnadzór Mamy zespół wysoko wykwalifikowanych agentów kontrwywiadu, którzy prowadzą własne obserwacje na odległość, aby zidentyfikować, czy jesteś śledzony przez zespół lub komórkę nadzoru. Nasz zespół ma bogate doświadczenie w tej dziedzinie i jesteśmy pewni, że jeśli znalazłeś się pod obserwacją, dowiemy się o tym.

Środki zaradcze nadzoru technicznego

Nasz zespół przeprowadza również kompleksowe przeglądy techniczne w budynkach komercyjnych lub mieszkalnych. Wraz z rozwojem coraz bardziej wyrafinowanych kamer monitorujących, obserwujemy również wzrost ich wykorzystania poza domami i miejscami pracy naszych klientów. Kamery te są w stanie rejestrować dobrej jakości obrazy z dużej odległości, więc latarnie, statyczne pojazdy i ogrody to również miejsca z których ktoś może Cię inwigilować. Używamy najnowszych technologii do wyszukiwania podsłuchów telefonicznych, ukrytych mikrofonów, ukrytych kamer i innego sprzętu do gromadzenia informacji.

Obserwujemy rosnący w ostatnim czasie popyt na nasze usługi wykrywania podsłuchów, co jest prawdopodobnie spowodowany tym, że każdy obecnie może kupić urządzenia szpiegujące w internecie. Takie „amatorskie podsłuchiwanie” może być mniej skomplikowane niż działanie zawodowego szpiega, ale nadal może być skuteczne. Posiadamy umiejętności i sprzęt niezbędny do wykrycia tych urządzeń i używamy różnych technik, aby upewnić się, że identyfikujemy każdy nadzór, ale nie ujawniamy naszej obecności. W przeciwieństwie do innych firm zajmujących się kontrwywiadem, nasze podejście jest kompleksowe, co oznacza, że nasze usługi usuwania podsłuchów mogą zająć trochę więcej czasu jednak dajemy na nie pełna gwarancję.

Możliwy podsłuch w firmie – kiedy przeprowadzić wykrywanie podsłuchów?


Są dwa przypadki, w których wykonujemy usługę wykrywania podsłuchów. Pierwszy – najczęstszy – to ten, gdy klient zauważa, że gdzieś wyciekają informacje. W idealnej sytuacji firmy powinny traktować audyt bezpieczeństwa jako część swojej polityki bezpieczeństwa; powinny posiadać politykę bezpieczeństwa i ryzyka, która obejmuje budżet dla tego typu usługi – zanim dojdzie do sytuacji, w której pojawi się realne podejrzenie obecności podsłuchu Częstotliwość i wymagania audytów wykrywania podsłuchów to indywidualna decyzja każdej firmy, zależna od tego, jak postrzega ona poziom zagrożenia w danym momencie. Na przykład, firma może być zaangażowana we wrogie przejęcie lub istotne spory sądowe, ale chce podnieść poziom usług w tym konkretnym czasie. Jeśli firma uważa, że może mieć problem z utratą poufnych informacji, to nie tylko powinna pomyśleć o tego typu usłudze ale jak najszybciej ją wykonać. Zbyt długie zwlekanie to powszechny błąd, którego żałuje się z perspektywy czasu.


Podsłuch w firmie – co należy sprawdzić?


Jednym z podstawowych błędów jest zapominanie o kontroli tzw. wspólnych obszarów, takich jak toalety, windy i punkty gastronomiczne. Często w tych miejscach odbywają się rozmowy na delikatne tematy i dlatego nie należy ich ignorować. Sale konferencyjne i biura dyrektorów lub kluczowych pracowników powinny znajdować się na samym szczycie listy miejsc kontrolowanych, nie zapominając o biurach powiązanych. Tereny otwarte są pod wieloma względami trudniejsze do kontrolowania, ponieważ mają wiele gniazdek i stanowisk pracy. Te obszary wymagają większych zasobów czasowych, dlatego, dlatego trzeba pamiętać o przydzieleniu odpowiedniej ilości czasu na to zadanie. Fizyczną inspekcję wszystkich gniazd, kanałów, oświetlenia i urządzeń elektronicznych powinien przeprowadzić wykwalifikowany elektryk, który posiada oczywiście wiedzę i biegłość w zakresie urządzeń podsłuchowych. Należy zwrócić także uwagę na system telefoniczny w budynku.


Sprawdzaniu podsłuchów podlegają nie tylko samochody, ale także prywatne jachty i samoloty. Każdy z tych pojazdów wymaga innego podejścia i specjalistycznej wiedzy nie tylko na temat urządzeń i możliwości podsłuchu, ale także okablowania i działania tych pojazdów. Na przykład audyt bezpieczeństwa w samochodzie zajmuje dużo czasu i obejmuje różne czynności, do których potrzebna jest wiedza o tym, co jest, a co nie jest możliwe, jeśli chodzi o rozmieszczenie urządzeń podsłuchowych.


Zabezpieczenie spotkań biznesowych


Podsłuch w firmie to jedno, jednak równie ważne jest zabezpieczenie ważnych spotkań biznesowych.
Nasza firma oferuje zabezpieczenie spotkań w salach konferencyjnych na miejscu i poza nim, przed rozpoczęciem spotkań, aby chronić poufne i zastrzeżone informacje. Wykonujemy kompleksową obsługę wizualną, fizyczną i elektroniczną przestrzeni spotkań, sprzętu oraz sieci komórkowych, Wi-Fii bluetooth. Stosujemy trzytorowe podejście, które wykrywa urządzenia podsłuchujące, podatności na podsłuch i inne zagrożenia. Od ukrytych kamer, przez dyktafony i niezaszyfrowane mikrofony, po niezabezpieczone sieci Wi-Fi — nasze usługi wykrywają urządzenia i luki w zabezpieczeniach, które mogą narazić na szwank informacje firmowe.


Pracujemy z najwyższej klasy specjalistami, aby mieć pewność, że przestrzeń spotkania i sprzęt są sprawdzone, wszelkie problemy naprawione, a sala konferencyjna jest zabezpieczona do czasu rozpoczęcia spotkania (spotkań). Jeśli ważną jest dla Ciebie ochrona poufnych lub zastrzeżonych informacji o spotkaniach – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *