Jak sprawdzić, czy w domu jest podsłuch?

Jak sprawdzić, czy w domu jest podsłuch?


Ostatnio jeden z klientów zwrócił się do nas z zapytaniem: „Jak sprawdzić, czy w domu jest podsłuch?”. Niestety, powszechność tego typu urządzeń oraz różne sposoby działania nie pozwalają na udzielenie jednej, konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi.
Masz przytłaczające wrażenie, że jesteś podsłuchiwany, a nawet obserwowany w miejscach, w których oczekujesz prywatności i bezpieczeństwa? Czy podejrzewasz, że ktoś może oglądać lub podsłuchiwać najbardziej prywatne i intymne szczegóły Twojego życia?Urządzenie podsłuchowe lub nagrywające pozwala podsłuchiwaczom poznać intymne szczegóły dotyczące Twojego życia, a nawet wykorzystać je na własną korzyść na poziomie prywatnym lub komercyjnym.


Zaufaj swojemu instynktowi. Ktoś może powiedzieć Ci, że zachowujesz się nierozsądnie myśląc, że Twój samochód lub pokój są podsłuchiwane przez urządzenia nagrywające. Ale to niepokojące uczucie, które masz, jest bardzo przydatnym narzędziem. Znalezienie ukrytych podsłuchów audio lub wideo nie jest łatwą sprawą.
Niełatwo jest stwierdzić, czy Twój dom i samochód są podsłuchiwane przez urządzenia nagrywające lub urządzenia śledzące GPS. Ostatecznie najlepszą strategią działania jest zatrudnienie profesjonalisty, który przeszuka i użyje specjalistycznego sprzętu do wykrycia podsłuchu i jego skutecznego usunięcia.
Niezależnie od tego, gdzie pracujesz (czy jesteś dyrektorem w dużej firmie, czy może osobą publiczną) i jaki posiadasz status oraz stan cywilny – Twoje obawy związane z podsłuchami mogą być całkowicie uzasadnione. Opierając się na latach doświadczeń w tej branży – wiem, co mówię!

Jak wykryć, czy w domu jest podsłuch?


W pierwszej kolejności warto zastanowić się, kto mógłby chcieć nas podsłuchiwać, jakie mamy przypuszczenia i obawy. Ustalenie, skąd pochodzi zagrożenie, nie zawsze jest możliwe. Urządzenia do podsłuchu można obecnie kupić wszędzie, a w sklepach detektywistycznych dodatkowo można otrzymać garść porad, jakie urządzenie wybrać i gdzie je zamontować. A więc teoretycznie każdy każdemu może założyć podsłuch i zrobić to skutecznie. Obecna miniaturyzacja tego typu urządzeń uniemożliwia osobie nieobeznanej w temacie działanie w pojedynkę.

Oczywiście, jeśli masz zamiar przeprowadzić własne poszukiwania, musisz wiedzieć też, czego szukasz. Wiele osób pyta, jak znaleźć podsłuch w domu i czy wystarczy sprzęt, który za mniej niż tysiąc złotych można kupić w sklepie detektywistycznym? Kupiliśmy już i wypróbowaliśmy wiele tańszych urządzeń do wykrywania podsłuchów, zanim zainwestowaliśmy ogromne pieniądze w nasz obecny sprzęt i z naszego doświadczenia wynika, że zakup tanich, amatorskich urządzeń to tylko i wyłącznie wyrzucanie pieniędzy w błoto, strata czasu, ale także ryzykowne działanie. Dlaczego ? Ponieważ myślimy, że urządzenia te skutecznie działają i zapewniają nam bezpieczeństwo.

Czy jesteś w stanie sam sprawdzić, czy w domu jest podsłuch?


Chwytasz latarkę, szkło powiększające i śrubokręt, aby samodzielnie przeprowadzić wykrywanie podsłuchów. Patrzysz na WSZYSTKO, co znajduje się w pokoju. Usuwasz kontakty przełączników, dokładnie oglądasz czujniki dymu, sprawdzasz elementy wystroju i każdy element w szafie. Oglądasz każdą śrubę, każdy otwór w ścianie i każdy zakamarek. Sprawdziłeś tę ramkę na zdjęcia? Wnętrze każdej szafy i szuflady ? A co z zakamarkami za meblami? Być może Twoje poszukiwania nie doprowadzą Cię do żadnych ukradkowych urządzeń podsłuchowych audio lub wideo lub znajdziesz coś, co uważasz za urządzenie podsłuchowe, ale nie będziesz pewny, co dalej. Nawet jeśli jesteś bardzo spostrzegawczy, istnieje ryzyko, że przegapisz urządzenie podsłuchowe, bowiem nie do końca będziesz wiedział, czego szukać.

Gadżety szpiegowskie są często wbudowane w zwykłe przedmioty codziennego użytku, takie jak butelki z wodą, breloki, ramki do zdjęć, odświeżacze powietrza itp. Mogą być na zewnątrz lub w środku – bardzo dobrze ukryte. Ponadto podsłuch elektroniczny może odbywać się bez specjalnie skonstruowanego urządzenia podsłuchowego audio lub wideo. Samo przeszukanie fizyczne nie zlokalizuje wszystkich potencjalnych zagrożeń, a może to zająć wiele godzin, w zależności od gęstości pomieszczenia (pomieszczeń) i wielkości obszaru (powierzchni). Ostatecznie, po wykonaniu fizycznego wyszukiwania, u może okazać się, że masz więcej pytań niż odpowiedzi.


Oczywiście, istnieją niedrogie detektory podsłuchów, które są dostępne w sklepach szpiegowskich, a nawet u największych sprzedawców detalicznych. Kiedy porównasz koszt niedrogiego detektora z usługą profesjonalnego wykrywania podsłuchów, może się to wydawać oszczędnym wyborem. Jednak tanie detektory nie dają żadnych odpowiedzi, zwykle pozostawiają więcej pytań, a Tobie przecież chodzi o zapewnienie własnego bezpieczeństwa, prawda?

Wykrywanie podsłuchów w domu  – skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Świadczymy szereg usług związanych z bezpieczeństwem. Jeśli podejrzewasz, że Twój dom lub miejsce pracy są podsłuchiwane, możemy zapewnić Ci bezpieczeństwo,dokonując profesjonalnego wykrywania podsłuchów.
Usługa obejmuje:

  • Sprawdzenie za pomocą profesjonalnych urządzeń oraz detekcji fizycznej wszystkich wskazanych miejsc,
  • Ocenę i analizę zagrożeń,
  • Sprawdzenie pojazdów,
  • Profesjonalne fachowe doradztwo zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończeniu usługi. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
  • Urządzenia, które wykrywamy:
  • Ukryte kamery;
  • Dyktafony;
  • Podsłuchy radiowe oraz GSM;
  • Urządzenia podsłuchowe obsługujące Wi-Fi;
  • Urządzenia do śledzenia GPS.

Podsumowanie


Wiele osób uważa, że można samemu sprawdzić, czy w domu jest podsłuch. Niestety, jeżeli chcemy dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy w domu jest podsłuch, powinniśmy zasięgnąć o wiele szerszej wiedzy niż ta, jaką oferuje przeglądarka Google. Zachęcamy, aby skontaktować się z nami i uzyskać profesjonalną pomoc. Rozmowa telefoniczna jest niezobowiązująca, a my postaramy się wyjaśnić, jak możemy w danej sytuacji pomóc. Nic to nie kosztuje, a zdobędziesz cenne informacje, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *