Wykrywanie podsłuchów – cena

Wykrywanie podsłuchów – cena


Bardzo często osoby, które do nas przychodzą, chcą wiedzieć najpierw, jaka jest cena za wykrywanie podsłuchów. Fraza „wykrywanie podsłuchów cena” również często pojawia się w wyszukiwarce Google, co oznacza, że klienci chcą wiedzieć, ile kosztuje tego typu usługa. W tym artykule chciałbym zwrócić uwagę aby zwracać uwagę na dwa aspekty, otrzymanie najwyższej jakości oraz zapłaty za nią rozsądnej ceny.

Wykrywanie podsłuchów cena a firmy oferujące usługę


Na polskim rynku możemy znaleźć stosunkowo dużo firm, które oferuję wykrywanie podsłuchów. Niestety, nie każda, a raczej niewiele z tych firm, potrafi realnie pomóc. Profesjonalne wykrywanie podsłuchów opiera się na dwóch aspektach – odpowiedniej jakości, profesjonalnym sprzęcie oraz ludziach posiadających wiedzę i doświadczenie. Proszę mi wierzyć, urządzenia do detekcji są niezwykle ważne, jeżeli jednak nie obsługuje ich doświadczony operator – mogą okazać się nieprzydatne.

Czy usługa jest droga?


Niektórzy klienci podczas rozmowy telefonicznej pytają, dlaczego inne firmy mają dużo niższe stawki. – nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie. Sprawdzając ofertę na rynku, natknęliśmy się na bardzo zróżnicowane ceny. Po sprawdzeniu najtańszych opcji, zazwyczaj okazywało się, że usługa realizowana jest na marnej jakości sprzęcie, a osoby, które je wykonują, niekoniecznie wiedzą, co powinno zostać zweryfikowane. Można zatem powiedzieć, że wybieranie usługodawcy tylko i wyłącznie na podstawie konkurencyjnej ceny jest bardzo ryzykowne. Niebezpieczeństwo polega na tym, że otrzymujemy pozorne poczucie bezpieczeństwa, że nasz dom, biuro czy też samochód zostały dokładnie sprawdzone, a my możemy spać spokojnie. W rzeczywistości może się okazać, że jest zupełnie inaczej, a my nieświadomi niczego nadal jesteśmy podsłuchiwani.

Wykrywanie podsłuchów – cena


Koszt wykrywania pod kątem podsłuchów będzie zależał od rodzaju i kategorii inspekcji. W większości przypadków cena zależna jest od wielkości pomieszczeń a w przypadku samochodów po prostu za każdą sztukę. W przypadku powierzchni cenę wylicza się stawkę za m2. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie zarówno dla zlecającego, jak i zleceniobiorcy. Dlatego też musisz wiedzieć jaki jest m2 obszaru, które wymagają szczegółowej kontroli i audytu.


Ceny rynkowe klarują się mniej więcej następująco:


Cena wykrywania podsłuchów będzie zależała od rodzaju i kategorii inspekcji. Zasadniczo istnieją dwie kategorie wykrywania podsłuchów: osobiste i komercyjne.

Cena dla osób prywatnych


Ta kategoria wykrywania podsłuchów kosztuje mniej niż komercyjne aspekty. Wynika to głównie z niższego poziomu złożoności zlecenia oraz wiedzy i oprzyrządowania potrzebnych do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Stawka za sprawdzenie podsłuchów w domu średniej wielkości w Polsce może wynosić od 2500 zł do 7000 zł, w zależności od lokalizacji, powierzchni, rodzaju sprzętu audiowizualnego, liczby pojazdów i doświadczenia specjalisty w zakresie wykrywania podsłuchów.

Cena usług komercyjnych


Koszty wykrywania podsłuchów w ramach usług komercyjnych są zwykle szacowane na podstawie niestandardowej, dopasowanej indywidualnie do potrzeb klienta.
Ustalając stawkę, bierze się pod uwagę następujące elementy:

  • Ilość m2 wrażliwych obszarów, które wymagają szczegółowej kontroli fizycznej. Jeśli inspekcja obejmuje całe piętro biura, nie korzystaj z powierzchni pokazanej na najmie. Zmierz indywidualnie wrażliwe obszary. Będzie to prawdopodobnie około 30% mniej niż przewiduje umowa najmu.
  • Liczba i rodzaj elementów komunikacyjnych w obszarach wrażliwych (lub w zasięgu słuchu), wymagających szczegółowej kontroli. Zwykle obejmuje to: telefony, zestawy głośnomówiące, sprzęt do telekonferencji, stojaki ze sprzętem audiowizualnym itp. (Chociaż będzie to kosztować więcej, wystarczy to zrobić tylko raz. Prześwietlone przedmioty są oznaczane dyskretnymi, odpornymi na manipulacje plombami zabezpieczającymi, aby zidentyfikować je już jako sprawdzone podczas przyszłych, powtórnych kontroli.)
  • Czy pokoje/obszary są przyległe (mają wspólne ściany).
  • Koszty podróży.
  • Niestandardowe sytuacje dotyczące wykrywania podsłuchów.
  • Kontrola: projektów budowlanych /remontowych, centrów danych, miejsc spotkań poza siedzibą, pojazdów transportowych, imprez okolicznościowych itp.

Wskazówka: aby zaoszczędzić pieniądze, stwórz listę priorytetów swoich najbardziej wrażliwych obszarów. W pewnym momencie będziesz mógł powiedzieć: „Jeśli nie mamy problemu na tym poziomie, możemy przestać”. Jeśli zostanie wykryty problem, zawsze możesz kontynuować wyszukiwanie. Pamiętaj, że inspekcja częstotliwości radiowych / Wi-Fi domyślnie obejmie inny materiał kwadratowy.

Wskazówka: aby zaoszczędzić pieniądze, utwórz listę priorytetów swoich najbardziej wrażliwych obszarów. Gdy poprosisz nas o to również pomożemy aby wybrać najważniejsze miejsca, które powinny zostać priorytetowo sprawdzone. Co ważne, przy wyborze ceny najlepiej skorzystać ze stawki ryczałtowej, a nie godzinowej. Masz wtedy pewność, ile zapłacisz.

Ważna rada: uzyskaj pisemną wycenę z góry i nigdy nie akceptuj opłaty za godzinę. W innym razie nie będziesz w stanie kontrolować kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *